ARC Mimarlık Hakkında

2004 yılında Güler Kızıldere ve Süha Kızıldere tarafından İstanbul’da kurulan ARC Mimarlık Restorasyon ve Danışmanlık; mimari projeler hazırlamakta, restorasyon uygulamaları yapmakta ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 1986 yılında mezun olan Süha Kızıldere sonrasında yine Yıldız Üniversitesi’nde Yapı Üretimi Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlamıştır. 1989 yılında Mimarch Mimarlık’ın kurucu ortakları arasında da yer almıştır.

Güler Kızıldere, Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 1986 yılında mezun olduktan sonra, yapı sektörünün öncü firmalarında, önemli projelerde yer almıştır. Yıldız Üniversitesi’nde mimarı proje dersleri vermiştir. 2004 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu ARC Mimarlık’ta çalışmalarına devam etmektedir.

ARC Mimarlık, özel müşterileri için tasarladığı objelerden kent ölçeğindeki projelere kadar, her projeyi kendi disiplini içerisinde mimari kriterler ve özel çözümlerle ele alarak tasarlar ve uygulamanın her aşamasında değerini koruyacak şekilde özenle takip eder.

Yalılar, oteller, mağazalar, ofisler ve sergi alanları gibi çok farklı projelerin yanı sıra, konut projelerinde de uzmanlaşmış olan Arc Mimarlık, uygulama sürecine dahil olan tüm ekiplerle koordineli olarak çalışmaktadır. Güncel teknolojileri de takip ederek, projelerine entegre etmektedir.

ARC Mimarlık, hizmetlerinde kişisel ve işbirliğine dayalı bir yaklaşımı önemser. Nitelikli üretimin, işveren ile etkileşimli bir diyalog sayesinde mümkün olduğunu düşünür. Yapıların tesliminden yıllar sonra dahi işveren ile iletişimini devam ettirir ve takibini sürdürür.

Mimarlığın sanat ile iç içe olduğu olgusundan beslenerek; anlam taşıyan mekanları doğru işlevsellik ve etkileyici tasarımlar ile hayata geçiriyoruz.